4 saylı Qadın Cəzaçəkmə Müəssisəsində Ümummilli lider Heydər Əliyevin 101 illiyi yubileyinə həsr olunmuş ödənişsiz tibbi müayinələr təşkil olundu
4 saylı Qadın Cəzaçəkmə Müəssisəsində Ümummilli lider Heydər Əliyevin 101 illiyi yubileyinə həsr olunmuş ödənişsiz tibbi müayinələr təşkil olundu.
8 may 2024-cü il tarixində Referans Medical Group Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyinin Tibb Baş İdarəsi ilə birlikdə, Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyi və Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidmətinin dəstəyi və təşkilatçılığı ilə Ümummilli lider Heydər Əliyevin 101 illiyi yubileyinə həsr olunmuş ödənişsiz tibbi müayinələr təşkil olundu.
Sosial aksiya Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidmətinin 4 saylı Qadın Cəzaçəkmə Müəssisəsində cəza çəkən qadınları, onların uşaqları və yetkinlik yaşına çatmayanlar üçün Tərbiyə müəssisəsində cəza çəkən yetkinlik yaşına çatmayanları əhatə edirdi. Aksiyada cəzaçəkən şəxslərin istəklərinə uyğun olaraq öncədən həkim profilləri təyin olunub və ona uyğun müayinələr aparılıb.
Aksiyada nevroloq, ginekoloq, mammoloq, kardioloq, dermatoloq, infeksionist-hepatoloq, lor ixtisasları üzrə həkimlər iştirak ediblər. Həmçinin həkim müayinələri ilə yanaşı, Ultrasəs müayinələri, Exokardioqrafiya (EXO-KQ) və Elektrokardioqrafiya (EKQ), laborator müayinələr, eşitmə müayinələri aparıldı. Aksiyada ümumilikdə həkim müayinələri və diaqnostik xidmətlər daxil olmaqla 450-dən çox xidmət göstərilib, müayinələrə uyğun təyinatlar verilib.
Qeyd edək ki, Referans Medical Group-un 2023-cü il “Heydər Əliyev ili” çərçivəsində Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidmətinin 4 saylı cəzaçəkmə müəssisəsi və Tərbiyə müəssisəsində ödənişsiz tibbi müayinələri uğurla nəticələnmişdi.

Free medical examinations were organized in women's colony № 4, dedicated to the 101st anniversary of national leader Heydar Aliyev.
On May 8, 2024, Referans Medical Group, together with the Main Medical Directorate of the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan, with the support and organization of the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan and the Penitentiary Service of the Ministry of Justice, organized free medical examinations dedicated to the 101st anniversary of national leader Heydar Aliyev.
The social event was attended by women serving sentences in women's correctional colony №4 of the Penitentiary Service of the Ministry of Justice and their children and minors serving sentences in a juvenile colony. In accordance with the wishes of the prisoners, doctor profiles were determined in advance and appropriate examinations were carried out.
Neurologists, gynecologists, mammologists, cardiologists, dermatologists, infectious hepatologists, and ENT specialists took part in the event. In addition to medical examinations, ultrasound examinations, echocardiography (ECHO) and electrocardiography (ECG), laboratory tests and hearing tests were performed. In total, more than 450 services were provided as part of the campaign, including medical examinations and diagnostic services, and relevant examinations were carried out.
It should be noted that within the framework of the 2023 “Year of Heydar Aliyev”, free medical examinations of the Penitentiary Service № 4 of the Ministry of Justice and the Educational Institution were successfully completed.