Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində Referans Klinik Laboratoriya Mərkəzinin yeni açılan Daşkənd filialı artıq fəaliyyətinə başlamışdır!
Referans Klinik Laboratoriya və Poliklinika Mərkəzi Azərbaycanda olan 7 illik fəaliyyəti daxilində, tətbiq etdiyi keyfiyyətli xidmət, dəqiq diaqnostik müayinələr, düzgün laborator diaqnostika ilə kifayət qədər pasiyentin etibarını qazanmışdır. Artıq bu təcrübəmizi və peşəkar xidmətlərimizi Özbəkistanda fəaliyyətə başlayan yeni laboratoriyada tətbiq etməyi, Özbəkistan səhiyyəsinin inkişafına dəstək göstərməyi, eyni zamanda orada yaşayan əhalinin sağlamlığının qeydinə qalmağı qarşımıza əsas məqsəd kimi qoymuşuq.
Açılış mərasimində Azərbaycan Respublikasının Özbəkistan Respublikasındakı səfirliyinin diplomatik heyəti - müşavir Mahir Cəfərov, I katib İlqar İbrahimov, hərbi attaşe Samir Əfəndiyev, hərbi attaşenin köməkçisi Aydın Rəhimov iştirak etmişdirlər və yeni açılan mərkəzin hər iki ölkə üçün olan əhəmiyyətləri haqqında danışdılar.
Rəsmi açılışdan sonra Daşkənd şəhərində həm dövlət, həm özəl müəssisələrində fəaliyyət göstərən müxtəlif ixtisaslı həkimlər üçün laboratoriya daxili yaradılan şərait və cihazlar, eyni zamanda ilk dəfə olaraq məhz Referans Laboratoriyasında aparılacaq xüsusi laborator analizlər və genetik müayinələr haqqında məlumat verildi.

Недавно открывшийся Центр Клинической Лаборатории Referans Ташкент уже начал свою деятельность в столице Узбекистана, Ташкенте!
Центр Клинической Лаборатории и Поликлиники Referans за 7 лет работы в Азербайджане завоевал доверие многих пациентов своим качественным обслуживанием, точными диагностическими исследованиями и правильной лабораторной диагностикой. Наша главная цель – применить наш опыт и профессиональные услуги в новой лаборатории в Узбекистане, поддержать развитие здравоохранения Узбекистана и одновременно позаботиться о здоровье проживающего там населения.
Принявшие участие в мероприятии сотрудники дипломатического аппарата Посольства Азербайджанской Республики в Республике Узбекистан, советник Махир Джафаров, первый секретарь Ильгар Ибрагимов, военный атташе Самир Эфендиев и помощник военного атташе Айдын Рагимов рассказали о важности открытия нового центра и взаимоотношения для обеих стран.
После официального открытия была представлена информация об условиях и оборудованиях, созданных в лаборатории для врачей различной квалификации, работающих как в государственных, так и в частных учреждениях Ташкента, а также о специальных лабораторных анализах и генетических исследованиях, которые будут проводиться впервые в Центре Клинической Лаборатории Referans Ташкент.