Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində Referans Klinik Laboratoriya Mərkəzinin yeni açılan Daşkənd filialı artıq fəaliyyətinə başlamışdır!
Referans Klinik Laboratoriya və Poliklinika Mərkəzi Azərbaycanda olan 7 illik fəaliyyəti daxilində, tətbiq etdiyi keyfiyyətli xidmət, dəqiq diaqnostik müayinələr, düzgün laborator diaqnostika ilə kifayət qədər pasiyentin etibarını qazanmışdır. Artıq bu təcrübəmizi və peşəkar xidmətlərimizi Özbəkistanda fəaliyyətə başlayan yeni laboratoriyada tətbiq etməyi, Özbəkistan səhiyyəsinin inkişafına dəstək göstərməyi, eyni zamanda orada yaşayan əhalinin sağlamlığının qeydinə qalmağı qarşımıza əsas məqsəd kimi qoymuşuq.
Açılış mərasimində Azərbaycan Respublikasının Özbəkistan Respublikasındakı səfirliyinin diplomatik heyəti - müşavir Mahir Cəfərov, I katib İlqar İbrahimov, hərbi attaşe Samir Əfəndiyev, hərbi attaşenin köməkçisi Aydın Rəhimov iştirak etmişdirlər və yeni açılan mərkəzin hər iki ölkə üçün olan əhəmiyyətləri haqqında danışdılar.
Rəsmi açılışdan sonra Daşkənd şəhərində həm dövlət, həm özəl müəssisələrində fəaliyyət göstərən müxtəlif ixtisaslı həkimlər üçün laboratoriya daxili yaradılan şərait və cihazlar, eyni zamanda ilk dəfə olaraq məhz Referans Laboratoriyasında aparılacaq xüsusi laborator analizlər və genetik müayinələr haqqında məlumat verildi.

The recently opened Tashkent branch of the Referans Clinical Laboratory Center has already begun its activities in the capital city of Uzbekistan, Tashkent!
Over the 7 years of work in Azerbaijan, the Clinical Laboratory and Polyclinic Center Referans has won the trust of many patients with its high-quality service, accurate diagnostic tests and correct laboratory diagnostics. Our main goal is to apply our experience and professional services in a new laboratory in Uzbekistan, support the development of healthcare in Uzbekistan and at the same time take care of the health of the population living there.
Employees of the diplomatic staff of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Uzbekistan, Counselor Mahir Jafarov, First Secretary Ilgar Ibrahimov, Military Attache Samir Efendiyev and Assistant Military Attache Aydin Rahimov who took part in the event spoke about the importance of the opening of the new center and the relationship for both countries.
After the official opening, information was presented about the conditions and equipment created in the laboratory for doctors of various qualifications working in both public and private institutions in Tashkent, as well as about special laboratory tests and genetic studies that will be carried out for the first time at the Referans Clinical Laboratory Center Tashkent.