"Kardionkologiya:problemə müasir baxışlar" adlı beynəlxalq elmi-praktik konfrans
2-4 fevral tarixlərində Akad.C.Abdullayev adına Elmi-tətqiqat Kardiologiya İnstitutunun təşkilatçılığı və Referans Medical Group-un dəstəyi ilə Heydər Əliyev İli çərçivəsində "Kardionkologiya:problemə müasir baxışlar" adlı beynəlxalq elmi-praktik Konfrans keçirilmişdir.
3 gün davam edən tədbirdə həkimlər üçün EKQ,Kardiakanatomiya, CPR və EXO-KQ kursları keçirildi, tədbirin rəsmi hissəsində isə aktual problemlər və onlara müasir yanaşma müzakirə olundu.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının səhiyyə nazirinin müavini İlqar Qasımov, Milli Məclisin Səhiyyə komitəsinin sədri Əhliman Əmiraslanov, İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin Tibbi Planlama departamentinin rəhbəri Hikmət İbrahimli, Azərbaycan Tibb Universitetinin prorektoru Rauf Bəylərov, həmçinin Türkiyə və Azərbaycanın tanınmış elm xadimləri, millət vəkilləri və KİV nümayəndələri iştirak ediblər.
İlk olaraq Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib. Daha sonra tədbir iştirakçılarına ETKİ tərəfindən ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar hazırlanmış sənədli film nümayiş olunub.
Tədbirdə Referans Medical Group stendi ilə həkimlərə yeni və xüsusi xidmətlərimizin tanıtımı baş tutdu. Referans Klinik Laboratoriya Mərkəzində aparılan kardioloji, kardionkoloji və genetik testlər haqqında məlumat verildi, eyni zamanda Referans Ambulans xidməti, Səyyar anestezioloji xidmət və Ünvanda tibbi xidmətlərimiz, xüsusilə ünvanda icra olunan kardioloji müayinələr haqqında məlumat verildi.

"Cardio-oncology: modern views of the problem" was organized by the Scientific-Research Institute of Cardiology named after Academician C.Abdullayev on February
2-4 within the framework of the Heydar Aliyev Year with the support of Referans Medical Group. An international scientific-practical conference called "Cardio-oncology: modern views of the problem" was held.
At the event, which lasted 3 days, ECG, Cardiac anatomy, CPR and ECHO-CG courses were held for doctors, and the official part of the event discussed current problems and a modern approach to them.
İlgar Gasimov, Deputy Minister of Health of the Republic of Azerbaijan, Ahliman Amiraslanov, Chairman of the Health Committee of the National Assembly, Hikmet Ibrahimli, Head of the Medical Planning Department of the State Agency for Compulsory Medical Insurance, Rauf Beylarov, Vice-Rector of Azerbaijan Medical University, as well as well-known scientists of Turkey and Azerbaijan, MPs and media representatives attended the event.
First, the National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played. Later, the participants of the event were shown a documentary film made by Cardiological Research Institute in connection with the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev.
At the event, our new and special services were promoted to doctors at the Referans Medical Group stand. Cardiological, cardio-oncological and genetic tests performed at the Reference Clinical Laboratory Center were reported, as well as the Reference Ambulance service, Mobile Anesthesiology service and our medical services at the address, especially the cardiology examinations performed at the address.