Referans Medical Group ilə Cedars-Sinai International arasında növbəti işgüzar görüş keçirilib.
Görüş American Hospital Tbilisi-nin daxil olduğu Referans Medical Group-un Azərbaycandakı baş ofisində keçirilib. Görüşdə Referans Medical Group-u Müşahidə Şurasının sədri Hansıyar Babayev və nümayəndə heyəti, Cedars-Sinai International-ı isə beynəlxalq fəaliyyət üzrə baş icraçı direktor Heitham Hassoun və nümayəndə heyəti təmsil edib.
Görüş çərçivəsində ilk olaraq yeni fəaliyyətə başlamış Referans Sea Breeze Hospital ilə tanışlıq təşkil olunub. Ardınca strateji tərəfdaşlıq çərçivəsində American Hospital Tbilisi-nin davamlı inkişafı, klinik mükəmməllik, innovasiya və beynəlxalq tibbi təcrübə mübadiləsinə yönəlmiş əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Xatırladaq ki, 1902-ci ildə təsis olunmuş Cedars-Sinai ABŞ-ın ən böyük qeyri-kommersiya xəstəxanalarından biri olmaqla yanaşı, tibbi innovasiya, elmi araşdırmalar və yüksək səviyyəli pasiyent xidməti ilə dünya miqyasında tanınır.
Bu əməkdaşlıq Referans Medical Group-un beynəlxalq tərəfdaşlıqlarının genişləndirilməsi, qlobal səhiyyə standartlarının tətbiqi və regionda müasir tibbi xidmətlərin inkişafı istiqamətində fəaliyyətinin daha da gücləndirilməsinə xidmət edir.

The meeting took place at the headquarters of Referans Medical Group in Azerbaijan, which includes American Hospital Tbilisi. Referans Medical Group was represented by Chairman of the Supervisory Board Hansıyar Babayev and a delegation, while Cedars-Sinai International was represented by Chief Executive Officer for International Operations Heitham Hassoun and a delegation.
As part of the meeting, the representatives first visited the newly opened Referans Sea Breeze Hospital. The discussions that followed focused on opportunities for cooperation within the framework of the strategic partnership, with an emphasis on the sustainable development of American Hospital Tbilisi, clinical excellence, innovation, and the exchange of international medical expertise.
Founded in 1902, Cedars-Sinai is one of the largest nonprofit hospitals in the United States and is internationally recognized for its medical innovation, scientific research, and high-quality patient care.
This collaboration will further strengthen Referans Medical Group’s efforts to expand its international partnerships, implement global healthcare standards, and contribute to the development of modern healthcare services across the region.