Referans Medical Group ilə Cedars-Sinai International arasında növbəti işgüzar görüş keçirilib.
Görüş American Hospital Tbilisi-nin daxil olduğu Referans Medical Group-un Azərbaycandakı baş ofisində keçirilib. Görüşdə Referans Medical Group-u Müşahidə Şurasının sədri Hansıyar Babayev və nümayəndə heyəti, Cedars-Sinai International-ı isə beynəlxalq fəaliyyət üzrə baş icraçı direktor Heitham Hassoun və nümayəndə heyəti təmsil edib.
Görüş çərçivəsində ilk olaraq yeni fəaliyyətə başlamış Referans Sea Breeze Hospital ilə tanışlıq təşkil olunub. Ardınca strateji tərəfdaşlıq çərçivəsində American Hospital Tbilisi-nin davamlı inkişafı, klinik mükəmməllik, innovasiya və beynəlxalq tibbi təcrübə mübadiləsinə yönəlmiş əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Xatırladaq ki, 1902-ci ildə təsis olunmuş Cedars-Sinai ABŞ-ın ən böyük qeyri-kommersiya xəstəxanalarından biri olmaqla yanaşı, tibbi innovasiya, elmi araşdırmalar və yüksək səviyyəli pasiyent xidməti ilə dünya miqyasında tanınır.
Bu əməkdaşlıq Referans Medical Group-un beynəlxalq tərəfdaşlıqlarının genişləndirilməsi, qlobal səhiyyə standartlarının tətbiqi və regionda müasir tibbi xidmətlərin inkişafı istiqamətində fəaliyyətinin daha da gücləndirilməsinə xidmət edir.

Состоялась очередная деловая встреча между Referans Medical Group и Cedars-Sinai International.
Встреча прошла в головном офисе Referans Medical Group в Азербайджане, в состав которой входит American Hospital Tbilisi. Referans Medical Group представляли председатель Наблюдательного совета Hansıyar Babayev и делегация, а Cedars-Sinai International — генеральный директор по международной деятельности Heitham Hassoun и делегация.
В рамках встречи представители сторон в первую очередь ознакомились с недавно открывшимся Referans Sea Breeze Hospital. Далее были обсуждены возможности сотрудничества в рамках стратегического партнёрства, направленные на устойчивое развитие American Hospital Tbilisi, повышение клинического совершенства, развитие инноваций и обмен международным медицинским опытом.
Напомним, что Cedars-Sinai, основанный в 1902 году, является одной из крупнейших некоммерческих больниц США и широко известен во всём мире своими достижениями в области медицинских инноваций, научных исследований и высококачественного обслуживания пациентов.
Данное сотрудничество будет способствовать дальнейшему укреплению деятельности Referans Medical Group по расширению международных партнёрств, внедрению глобальных стандартов здравоохранения и развитию современных медицинских услуг в регионе.