Referans Sea Breeze Hospitalı fəaliyyətə başladı
İyunun 27-də kurort şəhərinin ilk çoxsahəli xəstəxanası olan Referans Sea Breeze Hospitalının rəsmi açılışı olub. Yeni tibb mərkəzi artıq ilk xəstələrini qəbul edir və Sea Breeze sakinlərinə və qonaqlarına 24 saat tibbi xidmət göstərəcək.
Xəstəxananın açılışı kurort şəhərinin infrastrukturunun inkişafında mühüm bir mərhələdir və burada rahat yaşayış, istirahət, təhsil, idman və yüksək keyfiyyətli səhiyyə xidmətlərini özündə birləşdirən tam inteqrasiya olunmuş şəhər mühitinin yaradılıb.
Referans Sea Breeze Hospitalı müasir infrastrukturla təchiz olunub və əsas müalicə və diaqnostika bölmələrini birləşdirir. Xəstəxananın strukturuna konsultativ-diaqnostik, doğum və neonatologiya, cərrahi, stomatoloji şöbələr, reanimasiya və intensiv terapiya şöbələri daxildir. Xəstələr müxtəlif ixtisaslar üzrə həkimlərlə məsləhətləşmələr, laboratoriya və şüa diaqnostikası, cərrahi müalicə, evdə tibbi xidmət və təcili tibbi yardım xidmətləri almaq imkanına malikdirlər. Bu kompleks yanaşma onlara bütün zəruri tibbi yardımı bir məkanda almağa imkan verir.
Hospital həmçinin xarici vətəndaşlara tibbi yardım göstərmək istiqamətində fəaldır. Bu xidmətin inkişaf etdirilməsi Azərbaycanın tibbi turizm üçün perspektivli bir məkan kimi mövqeyini gücləndirməyə kömək edəcək.
Referans Sea Breeze Hospitalının əsas prioriteti xəstələrin sağlamlığı və rahatlığıdır. Müasir idarəetmə sistemi, yüksək texnologiyalı avadanlıqlar və ixtisaslı mütəxəssislər komandası təhlükəsiz və yüksək keyfiyyətli tibbi xidməti təmin edir.
Hospitalın əməliyyat otaqları beynəlxalq standartlara cavab verir. Burada həm minimal invaziv, həm də mürəkkəb cərrahi prosedurlar ən yüksək təhlükəsizlik və dəqiqlik standartlarına uyğun olaraq həyata keçirilir. Müasir texnologiya və tibb qrupunun peşəkarlığı əməliyyatların beynəlxalq standartlarda aparılmasına imkan verir.
Layihə Azərbaycanın aparıcı tibb şəbəkələrindən biri olan Referans Medical Group tərəfindən həyata keçirilib. 2016-cı ildə laboratoriya xidmətləri ilə fəaliyyətə başlayan şirkət illər ərzində ölkənin ən böyük yerli klinika şəbəkələrindən birinə çevrilib. Bu gün Referans Medical Group həm Azərbaycanda, həm də xaricdə fəaliyyət göstərən və beynəlxalq standartlara uyğun tibbi yardım göstərən tibb müəssisələrini birləşdirir.

Открытие Referans Sea Breeze Hospital
27 июня состоялось официальное открытие Referans Sea Breeze Hospital — первой многопрофильной больницы курортного города Sea Breeze. Новый медицинский центр уже принял первых пациентов и будет круглосуточно предоставлять медицинскую помощь жителям и гостям курортного комплекса.
Открытие больницы стало важным этапом развития инфраструктуры курортного города и ещё одним шагом к созданию полностью интегрированной городской среды, сочетающей комфортное проживание, отдых, образование, спорт и высококачественные медицинские услуги.
Referans Sea Breeze Hospital оснащён современной инфраструктурой и объединяет основные лечебно-диагностические подразделения. В структуру больницы входят консультативно-диагностическое отделение, отделения акушерства и неонатологии, хирургии, стоматологии, а также отделения реанимации и интенсивной терапии. Пациентам доступны консультации врачей различных специальностей, лабораторная и лучевая диагностика, хирургическое лечение, медицинская помощь на дому и служба экстренной медицинской помощи. Такой комплексный подход позволяет получить весь необходимый спектр медицинских услуг в одном месте.
Больница также активно развивает направление оказания медицинской помощи иностранным гражданам. Развитие данного направления будет способствовать укреплению позиций Азербайджана как перспективного направления медицинского туризма.
Главным приоритетом Referans Sea Breeze Hospital являются здоровье, безопасность и комфорт пациентов. Современная система управления, высокотехнологичное оборудование и команда высококвалифицированных специалистов обеспечивают оказание безопасной и качественной медицинской помощи.
Операционные больницы полностью соответствуют международным стандартам. Здесь выполняются как малоинвазивные, так и сложные хирургические вмешательства с соблюдением самых высоких требований безопасности и точности. Современные технологии и высокий профессионализм медицинской команды позволяют проводить операции на уровне международных стандартов.
Проект реализован Referans Medical Group — одной из ведущих медицинских сетей Азербайджана. Начав свою деятельность в 2016 году с лабораторных услуг, компания за короткий срок превратилась в одну из крупнейших частных медицинских сетей страны. Сегодня Referans Medical Group объединяет медицинские учреждения, работающие как в Азербайджане, так и за его пределами, предоставляя медицинские услуги в соответствии с международными стандартами.