Referans Sea Breeze Hospitalı fəaliyyətə başladı
İyunun 27-də kurort şəhərinin ilk çoxsahəli xəstəxanası olan Referans Sea Breeze Hospitalının rəsmi açılışı olub. Yeni tibb mərkəzi artıq ilk xəstələrini qəbul edir və Sea Breeze sakinlərinə və qonaqlarına 24 saat tibbi xidmət göstərəcək.
Xəstəxananın açılışı kurort şəhərinin infrastrukturunun inkişafında mühüm bir mərhələdir və burada rahat yaşayış, istirahət, təhsil, idman və yüksək keyfiyyətli səhiyyə xidmətlərini özündə birləşdirən tam inteqrasiya olunmuş şəhər mühitinin yaradılıb.
Referans Sea Breeze Hospitalı müasir infrastrukturla təchiz olunub və əsas müalicə və diaqnostika bölmələrini birləşdirir. Xəstəxananın strukturuna konsultativ-diaqnostik, doğum və neonatologiya, cərrahi, stomatoloji şöbələr, reanimasiya və intensiv terapiya şöbələri daxildir. Xəstələr müxtəlif ixtisaslar üzrə həkimlərlə məsləhətləşmələr, laboratoriya və şüa diaqnostikası, cərrahi müalicə, evdə tibbi xidmət və təcili tibbi yardım xidmətləri almaq imkanına malikdirlər. Bu kompleks yanaşma onlara bütün zəruri tibbi yardımı bir məkanda almağa imkan verir.
Hospital həmçinin xarici vətəndaşlara tibbi yardım göstərmək istiqamətində fəaldır. Bu xidmətin inkişaf etdirilməsi Azərbaycanın tibbi turizm üçün perspektivli bir məkan kimi mövqeyini gücləndirməyə kömək edəcək.
Referans Sea Breeze Hospitalının əsas prioriteti xəstələrin sağlamlığı və rahatlığıdır. Müasir idarəetmə sistemi, yüksək texnologiyalı avadanlıqlar və ixtisaslı mütəxəssislər komandası təhlükəsiz və yüksək keyfiyyətli tibbi xidməti təmin edir.
Hospitalın əməliyyat otaqları beynəlxalq standartlara cavab verir. Burada həm minimal invaziv, həm də mürəkkəb cərrahi prosedurlar ən yüksək təhlükəsizlik və dəqiqlik standartlarına uyğun olaraq həyata keçirilir. Müasir texnologiya və tibb qrupunun peşəkarlığı əməliyyatların beynəlxalq standartlarda aparılmasına imkan verir.
Layihə Azərbaycanın aparıcı tibb şəbəkələrindən biri olan Referans Medical Group tərəfindən həyata keçirilib. 2016-cı ildə laboratoriya xidmətləri ilə fəaliyyətə başlayan şirkət illər ərzində ölkənin ən böyük yerli klinika şəbəkələrindən birinə çevrilib. Bu gün Referans Medical Group həm Azərbaycanda, həm də xaricdə fəaliyyət göstərən və beynəlxalq standartlara uyğun tibbi yardım göstərən tibb müəssisələrini birləşdirir.

On June 27, the official opening ceremony of Referans Sea Breeze Hospital, the first multidisciplinary hospital in the resort city, took place. The new medical center has already welcomed its first patients and will provide 24/7 medical services to Sea Breeze residents and visitors.
The opening of the hospital marks an important milestone in the development of the resort city's infrastructure, contributing to the creation of a fully integrated urban environment that combines comfortable living, recreation, education, sports, and high-quality healthcare services.
Referans Sea Breeze Hospital is equipped with state-of-the-art infrastructure and brings together key medical and diagnostic departments. The hospital includes outpatient consultation and diagnostic services, maternity and neonatology, surgical and dental departments, as well as intensive care and critical care units. Patients have access to consultations with specialists across various medical fields, laboratory and imaging diagnostics, surgical treatment, home healthcare services, and emergency medical care. This comprehensive approach allows patients to receive all essential medical services in one location.
The hospital also actively provides healthcare services to international patients. The expansion of these services will further strengthen Azerbaijan's position as a promising destination for medical tourism.
The primary priority of Referans Sea Breeze Hospital is the health, safety, and comfort of its patients. A modern management system, advanced medical technologies, and a team of highly qualified specialists ensure safe, efficient, and high-quality healthcare services.
The hospital's operating rooms fully comply with international standards. Both minimally invasive and complex surgical procedures are performed in accordance with the highest standards of safety and precision. Advanced technology combined with the expertise of the medical team enables surgical care that meets international quality standards.
The project has been implemented by Referans Medical Group, one of Azerbaijan's leading healthcare networks. Founded in 2016 as a laboratory services provider, the company has grown into one of the country's largest privately owned healthcare networks. Today, Referans Medical Group unites medical institutions operating both in Azerbaijan and internationally, delivering healthcare services in accordance with international standards.