Referans Medical Group və Novo Nordisk Azərbaycan arasında strateji əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
Sözügedən müqavilə çərçivəsində Referans Medical Group-a daxil olan tibb müəssisələrində ixtisaslaşmış piylənmə mərkəzlərinin yaradılması, eyni zamanda multidissiplinar yanaşmaya əsaslanan müasir müalicə modelinin tətbiqi nəzərdə tutulur.
Layihənin əsas məqsədi çəki idarəetməsi sahəsində sistemli və kompleks yanaşmanı gücləndirmək, pasiyentlərə davamlı, effektiv və elmi əsaslara söykənən tibbi dəstəyin təmin edilməsidir.

Между Referans Medical Group и Novo Nordisk Azerbaijan подписано соглашение о стратегическом сотрудничестве.
Между Referans Medical Group и Novo Nordisk Azerbaijan подписано соглашение о стратегическом сотрудничестве. В рамках указанного соглашения предусматривается создание специализированных центров по лечению ожирения в медицинских учреждениях, входящих в состав Referans Medical Group, а также внедрение современной модели лечения, основанной на мультидисциплинарном подходе.
Основная цель проекта — усилить системный и комплексный подход в сфере управления весом, а также обеспечить пациентам устойчивую, эффективную и научно обоснованную медицинскую поддержку.