Beynəlxalq səhiyyə əməkdaşlığında mühüm addım!
Referans Medical Group-a daxil olan American Hospital Tbilisi və Cedars-Sinai Medical Center arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
Memorandum 4 may tarixində Referans Medical Group-un Müşahidə Şurasının sədri Hansıyar Babayev və Cedars-Sinai Medical Center-in Baş İcraçı Direktoru Heitham Hassoun tərəfindən imzalanıb.
Bu strateji tərəfdaşlıq çərçivəsində American Hospital Tbilisi-nin davamlı inkişafı, klinik mükəmməllik, innovasiya və beynəlxalq tibbi təcrübə mübadiləsinə yönəlmiş əməkdaşlıq imkanları dəyərləndiriləcək.
Məlumat üçün qeyd edək ki, 1902-ci ildə təsis olunan Cedars-Sinai ABŞ-ın ən böyük qeyri-kommersiya xəstəxanalarından biri olmaqla yanaşı, tibbi innovasiya, elmi araşdırmalar və yüksək səviyyəli pasiyent xidməti ilə dünya miqyasında tanınır.
Bu əməkdaşlıq qlobal səhiyyə standartlarının tətbiqi və regionda müasir tibbi xidmətlərin inkişafı istiqamətində fəaliyyətimizi daha da gücləndirir.

Важный шаг в международном сотрудничестве в сфере здравоохранения!
Между American Hospital Tbilisi, входящей в состав Referans Medical Group, и Cedars-Sinai Medical Center подписан меморандум о сотрудничестве. Меморандум был подписан 4 мая председателем Наблюдательного совета Referans Medical Group Хансияром Бабаевым и Главным исполнительным директором Cedars-Sinai Medical Center Хейтамом Хассуном.
В рамках данного стратегического партнёрства будут рассмотрены возможности сотрудничества, направленные на устойчивое развитие American Hospital Tbilisi, клиническое совершенство, инновации и обмен международным медицинским опытом.
Для справки отметим, что Cedars-Sinai, основанный в 1902 году, является одной из крупнейших некоммерческих больниц США и получил всемирное признание благодаря медицинским инновациям, научным исследованиям и высокому уровню обслуживания пациентов.
Данное сотрудничество ещё больше укрепляет нашу деятельность в направлении применения глобальных стандартов здравоохранения и развития современных медицинских услуг в регионе.