Süd vəzi xərçəngi ilə mübarizə ayına həsr olunmuş Veloyürüş keçirilib
“Çəhrayı Oktyabr” – Süd Vəzi Xərçəngi ilə Mübarizə Ayı çərçivəsində Referans Medical Group-un təşkilatçılığı, Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi, Dənizkənarı Bulvar İdarəsi və APAR şirkətinin dəstəyi ilə “Süd vəzi xərçənginə birlikdə YOX deyək!” şüarı altında veloyürüş keçirildi.
Dənizkənarı Bulvar ərazisində baş tutan aksiya qadınların həmrəyliyini, gücünü və sağlamlığa olan diqqətini simvolizə etdi. Tədbirdə süd vəzi xərçənginə qarşı mübarizəyə diqqət çəkmək və erkən diaqnostikanın vacibliyini vurğulamaq məqsədilə 70-dən çox xanım iştirak etdi və çəhrayı rəng altında bir amal ətrafında birləşdi.
Veloyürüşün sonunda keçirilən seminarda tədbirin əsas dəstəkçilərindən biri — Onkoloq–Mammoloq, PhD, Op. Dr. Günay Əhmədova iştirakçılara süd vəzi xərçənginin profilaktikası və erkən müayinənin əhəmiyyəti barədə məlumat verdi.
Referans Medical Group olaraq biz hər zaman cəmiyyətin sağlamlığının qorunması, maarifləndirilməsi və qadınların həyat keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətində sosial təşəbbüsləri dəstəkləməyə davam edirik.

Состоялся велопробег, посвящённый Месяцу борьбы с раком молочной железы
В рамках «Розового Октября» — Месяца борьбы с раком молочной железы — при организации Referans Medical Group и поддержке Агентства наземного транспорта Азербайджана, Управления Приморского бульвара и компании APAR был проведён велопробег под лозунгом «Скажем НЕТ раку молочной железы вместе!».
Акция, состоявшаяся на территории Приморского бульвара, символизировала солидарность, силу женщин и их внимание к здоровью. В мероприятии приняли участие более 70 женщин с целью привлечь внимание к борьбе против рака молочной железы и подчеркнуть важность ранней диагностики, объединившись под розовым цветом вокруг единой цели.
На семинаре, проведённом по завершении велопробега, один из главных партнёров мероприятия — онколог-маммолог, PhD, оперирующий врач Гюнай Ахмедова — предоставила участникам информацию о профилактике рака молочной железы и важности раннего обследования.
Мы, как Referans Medical Group, продолжаем поддерживать социальные инициативы, направленные на сохранение здоровья общества, его просвещение и повышение качества жизни женщин.
Сегодня, крутя педали, мы, по сути, продвинулись навстречу надежде, силе и будущему, наполненному любовью.