Klinikamızın dəyərli həkimi, otorinolarinqoloq Dosent Dr. Ramil Həşimli növbəti böyük uğuruna imza atdı!
Azərbaycan Otorinolarinqologiya Cəmiyyətinin İdarə Heyətinin üzvü və CWASOS-un (Mərkəzi və Qərbi Asiya Qulaq, Burun, Boğaz və Baş-Boyun Cərrahiyyəsi Birliyi) qurucu baş katibi olan Dr. Ramil Həşimli Bişkekdə keçirilən 4-cü CWASOS Konqresində təşkilat komitəsinin üzvü kimi elmi müzakirələr apararaq birliyin inkişafına töhfə verdi.
Ən qürurverici məqam isə Dr. Ramil Həşimlinin CWASOS-un Vitse-Prezidenti seçilməsi oldu. Bu vəzifə onun bölgədəki elmi əməkdaşlıq və tədris sahəsindəki səylərinin yüksək qiymətləndirildiyini göstərir.
Hazırda CWASOS-a 7 ölkə üzvdür: Azərbaycan, Türkiyə, Türkmənistan, Qazaxıstan, Özbəkistan, Tacikistan və Qırğızıstan. Birliyin əsas hədəfi — bölgədə fəaliyyət göstərən KBB mütəxəssisləri üçün davamlı tibbi təhsil imkanları yaratmaq və xüsusilə gənc həkimlərin inkişafına dəstək verməkdir.

Уважаемый врач нашей клиники, оториноларинголог, доцент д-р Рамиль Гашимли добился очередного большого успеха!
Являясь членом Правления Азербайджанского общества оториноларингологов и генеральным секретарём-учредителем CWASOS (Ассоциация уха, горла, носа и хирургии головы и шеи Центральной и Западной Азии), д-р Рамиль Гашимли в качестве члена организационного комитета 4-го Конгресса CWASOS, проходившего в Бишкеке, провёл научные дискуссии и внёс вклад в развитие ассоциации.
Самым гордым моментом стало избрание д-ра Рамиля Гашимли Вице-президентом CWASOS. Эта должность свидетельствует о высокой оценке его усилий в области научного сотрудничества и образования в регионе.
В настоящее время членами CWASOS являются 7 стран: Азербайджан, Турция, Туркменистан, Казахстан, Узбекистан, Таджикистан и Кыргызстан. Основная цель ассоциации — создание возможностей непрерывного медицинского образования для специалистов ЛОР, работающих в регионе, и особенно поддержка развития молодых врачей.
Этот успех д-ра Рамиля Гашимли является источником большой гордости как для нашей клиники, так и для региона.