" Sosial dəstək-Sağlam gələcək " layihəsi baş tutmuşdur .
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu "Referans Klinik Laboratoriya və Poliklinika Mərkəzi" ilə birgə “Sosial Dəstək, Sağlam Gələcək” layihəsinə start verib.
10 sentyabr tarixində Referans Sumqayıt Tibb Mərkəzində və 11 sentyabr tarixində isə Referans Masallı Tibb Mərkəzində sosial lahiyə baş tutmuşdur.
Korporativ sosial məsuliyyət layihəsi çərçivəsində Vətən müharibəsi zamanı yaralanaraq əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslərin övladlarının tibbi müayinədən keçirilməsi nəzərdə tutulub.
5-16 yaş aralığında olan uşaqlara yeni tədris ilinə hazırlıq məqsədilə ödənişsiz Pediatr qəbulu, LOR həkim qəbulu, USM, EKQ və ehtiyac duyulan laborator xidmətlər göstərilib.

Social Support, Healthy Future
Under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, the State Social Protection Fund, together with the Referans Clinical Laboratory and Polyclinic Center, launched the project "Social Support, Healthy Future".
On September 10, a social event was held at the Referans Sumgait Medical Center and on September 11 at the Referans Masalli Medical Center.
As part of the corporate social responsibility project, it is planned to conduct a medical examination of children of persons who suffered during the Patriotic War and were recognized as disabled.
Children aged 5-16 were provided with a free appointment with a pediatrician, an ENT doctor, as well as ultrasound, ECG and the necessary laboratory services to prepare for the new school year.