" Sosial dəstək-Sağlam gələcək " layihəsi baş tutmuşdur .
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu "Referans Klinik Laboratoriya və Poliklinika Mərkəzi" ilə birgə “Sosial Dəstək, Sağlam Gələcək” layihəsinə start verib.
10 sentyabr tarixində Referans Sumqayıt Tibb Mərkəzində və 11 sentyabr tarixində isə Referans Masallı Tibb Mərkəzində sosial lahiyə baş tutmuşdur.
Korporativ sosial məsuliyyət layihəsi çərçivəsində Vətən müharibəsi zamanı yaralanaraq əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslərin övladlarının tibbi müayinədən keçirilməsi nəzərdə tutulub.
5-16 yaş aralığında olan uşaqlara yeni tədris ilinə hazırlıq məqsədilə ödənişsiz Pediatr qəbulu, LOR həkim qəbulu, USM, EKQ və ehtiyac duyulan laborator xidmətlər göstərilib.

Социальная Поддержка, Здоровое Будущее
При Министерстве Труда и Социальной Защиты Населения Государственный Фонд Социальной Защиты совместно с Центром Клинической Лаборатории и Поликлиник Referans запустил проект «Социальная Поддержка, Здоровое Будущее».
10 сентября в Сумгайытском медицинском центре Referans и 11 сентября в Масаллинском медицинском центре Referans состоялось социальное мероприятие.
В рамках проекта корпоративной социальной ответственности планируется провести медицинское обследование детей лиц, пострадавших в годы Отечественной войны и признанных инвалидами.
Детям в возрасте 5-16 лет были бесплатно предоставлены приём врача-педиатра, врача-ЛОР, так же, УЗИ, ЭКГ и необходимые лабораторные услуги для подготовки к новому учебному году.