Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunan Dünyadakı Azərbaycanlı Həkimlərin Simpoziumunun (DATS) işgüzar proqramı
17-22 iyun tarixlərində AR Səhiyyə Nazirliyi, TƏBİB və İcbari Tibbi Sığortanın təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunan Dünyadakı Azərbaycanlı Həkimlərin Simpoziumunun (DATS) işgüzar proqramı baş tutmuşdur. 20 iyun keçirilən paneldə Referans Medical Groupun Baş Direktoru Dr. Hansıyar Babayev ekspert qismində çıxış etmişdir. Tədbirdən foto hesabatı təqdim edirik.

Business program of the Azerbaijan Doctors of the World Symposium (DATS), dedicated to the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev
On June 17-22, the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan, The Administration of the Regional Medical Divisions (TƏBİB) and the State Agency on Mandatory Health Insurance (İTS) organized the business program of the Azerbaijan Doctors of the World Symposium (DATS), dedicated to the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev. At the panel held on June 20, Referans Medical Group CEO Dr. Khansiyar Babaev acted as an expert. We present a photo report from the event.