Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş yaşıllaşdırma aksiyası
Mayın 8-də Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi çərçivəsində Referans Medical Group və Nərimanov Rayon Bələdiyyəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Nərimanov rayonunda ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Aksiyada Referans Medical Group-a daxil olan klinikaların həkim heyəti, tibb və qeyri-tibbi personalı, həmçinin media nümayəndələri iştirak ediblər. Aksiya çərçivəsində qeyd olunan ərazidə 100 ağac əkilib.
Bu tədbirin keçirilməsində məqsəd Ulu Öndərin ekoloji vəziyyətin sağlamlaşdırılması, cəmiyyətdə ekoloji mədəniyyəti və təbiətə qayğını təbliğ etmək ənənələrini davam etdirmək, ağac əkilməsini və yaşıllıqların çoxaldılmasını təşviq edərək ətraf mühitin qorunmasına töhfə verməkdir.
Ağacəkmə aksiyasından sonra ağacəkilən ərazidən başlayaraq Heydər Əliyev Mərkəzinə qədər Referans Ambulans və Ünvanda Tibbi Xidmət maşınlarından ibarət yürüş təşkil olundu.
Qeyd edək ki, bu aksiya Referansın Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyi ilə bağlı növbəti tədbirlərindən biridir.

Referans Medical Group has organized a tree planting campaign within the framework of the "Year of Heydar Aliyev".
On May 8, as part of the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev, a tree planting campaign was held in Narimanov district with the joint organization of Referans Medical Group and the Municipality of Narimanov district.
The action was attended by medical staff, medical and non-medical staff of clinics belonging to the Reference Medical Group, as well as media representatives. As part of the campaign, 100 trees were planted on the specified territory.
The purpose of this event is to continue the traditions of the great leader in improving the ecological situation, promoting ecological culture and caring for nature in society, promoting environmental conservation by encouraging tree planting and increasing the number of green plantation.
After the tree planting campaign, starting from the tree planting area and ending with the Heydar Aliyev Center, a procession was organized consisting of Referrans Ambulance and Targeted medical care vehicles.
It should be noted that this action is one of the regular events dedicated to the 100th anniversary of the great leader Heydar Aliyev.