Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş yaşıllaşdırma aksiyası
Mayın 8-də Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi çərçivəsində Referans Medical Group və Nərimanov Rayon Bələdiyyəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Nərimanov rayonunda ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Aksiyada Referans Medical Group-a daxil olan klinikaların həkim heyəti, tibb və qeyri-tibbi personalı, həmçinin media nümayəndələri iştirak ediblər. Aksiya çərçivəsində qeyd olunan ərazidə 100 ağac əkilib.
Bu tədbirin keçirilməsində məqsəd Ulu Öndərin ekoloji vəziyyətin sağlamlaşdırılması, cəmiyyətdə ekoloji mədəniyyəti və təbiətə qayğını təbliğ etmək ənənələrini davam etdirmək, ağac əkilməsini və yaşıllıqların çoxaldılmasını təşviq edərək ətraf mühitin qorunmasına töhfə verməkdir.
Ağacəkmə aksiyasından sonra ağacəkilən ərazidən başlayaraq Heydər Əliyev Mərkəzinə qədər Referans Ambulans və Ünvanda Tibbi Xidmət maşınlarından ibarət yürüş təşkil olundu.
Qeyd edək ki, bu aksiya Referansın Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyi ilə bağlı növbəti tədbirlərindən biridir.

Referans Medical Group организовала акцию по посадке деревьев в рамках "Года Гейдара Алиева".
8 мая в рамках 100-летия со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева в Наримановском районе при совместной организации Referans Medical Group и Муниципалитета Наримановского района была проведена акция по посадке деревьев.
В акции приняли участие врачебный персонал, медицинский и немедицинский персонал клиник, входящих в Referans Medical Group, а также представители СМИ. В рамках акции на указанной территории было посажено 100 деревьев.
Целью проведения данного мероприятия является продолжение традиций великого лидера по оздоровлению экологической обстановки, пропаганде экологической культуры и заботы о природе в обществе, содействие сохранению окружающей среды путем поощрения посадки деревьев и увеличения количества зеленых насаждений.
После акции по посадке деревьев, начиная с территории посадки деревьев и заканчивая Центром Гейдара Алиева, было организовано шествие, состоящее из машин Referans Ambulans и Адресной медицинской помощи.
Отметим, что эта акция является одним из очередных мероприятий, приуроченных к 100-летию великого лидера Гейдара Алиева.