Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş aksiya
25 aprel 2023-cü il tarixində Referans Medical Group olaraq Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyinin Tibb Baş İdarəsi ilə birlikdə, Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyi və Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidmətinin dəstəyi və təşkilatçılığı ilə Ümumilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi çərçivəsində “Hər kəsə qayğı ilə” şüarı altında ödənişsiz tibbi müayinələr təşkil etdik.
Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidmətinin cəzaçəkmə müəssisələrində cəza çəkən şəxslərin sağlamlığının qorunması və tibbi təminatı hər zaman diqqət mərkəzində saxlanılır. Bu istiqamətdə müxtəlif sosial aksiyalar aparılır.
Bu dəfə təşkil olunan aksiya Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidmətinin 4 saylı Qadın Cəzaçəkmə Müəssisəsində və Yetkinlik Yaşına Çatmayanlar üçün Tərbiyə Müəssisəsində cəza çəkən qadınlar, onların uşaqları və yetkinlik yaşına çatmayanları əhatə edirdi.
Bir gün davam edən aksiya daxilində Ginekoloq, Terapevt, Endokrinoloq, Qastroenteroloq, Nevroloq, Pediatr, Kardioloq, Dermatoloq, LOR ixtisasları üzrə həkim müayinələri, eyni zamanda Ultrasəs müayinəsi, Eşitmə müayinəsi, EXO-KQ və EKQ, laborator müayinələr aparıldı. Ümumilikdə məhkumların 90%-nə 500-dən çox tibbi xidmət göstərildi.
Aksiyanın keçirilməsində bizə dəstək olan Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyi və Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidmətinə təşəkkür edirik!

Action dedicated to the 100th anniversary of the Great National Leader Heydar Aliyev
As Referans Medical Group, on April 25, 2023, as a part of the celebration of the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev, with the support and organization of the Ministry of Justice and the Penitentiary Service of the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan, together with the Main Medical Department of the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan, we organized free of charge medical examinations under the motto “With care for everyone”.
Health protection and medical care of persons serving sentences in penitentiary institutions of the Penitentiary Service of the Ministry of Justice are always in the spotlight. Various social actions are carried out in this direction.
This time, the organized action was attended by women, their children and persons under the age of majority serving sentences in the women's Penitentiary Institution No. 4 of the Penitentiary Service of the Ministry of Justice and in an Educational Institution for Minors.
As part of the one-day campaign, examinations were carried out by gynecologist, therapist, endocrinologist, gastroenterologist, neurologist, pediatrician, cardiologist, dermatologist, an ENT specialist, as well as ultrasound, hearing testing, ECHO-KG and ECG, laboratory tests. In total, more than 500 medical services were provided to 90% of the prisoners.
We thank the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan and the Penitentiary Service of the Ministry of Justice for their support in carrying out the action!