Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş aksiya
25 aprel 2023-cü il tarixində Referans Medical Group olaraq Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyinin Tibb Baş İdarəsi ilə birlikdə, Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyi və Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidmətinin dəstəyi və təşkilatçılığı ilə Ümumilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi çərçivəsində “Hər kəsə qayğı ilə” şüarı altında ödənişsiz tibbi müayinələr təşkil etdik.
Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidmətinin cəzaçəkmə müəssisələrində cəza çəkən şəxslərin sağlamlığının qorunması və tibbi təminatı hər zaman diqqət mərkəzində saxlanılır. Bu istiqamətdə müxtəlif sosial aksiyalar aparılır.
Bu dəfə təşkil olunan aksiya Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidmətinin 4 saylı Qadın Cəzaçəkmə Müəssisəsində və Yetkinlik Yaşına Çatmayanlar üçün Tərbiyə Müəssisəsində cəza çəkən qadınlar, onların uşaqları və yetkinlik yaşına çatmayanları əhatə edirdi.
Bir gün davam edən aksiya daxilində Ginekoloq, Terapevt, Endokrinoloq, Qastroenteroloq, Nevroloq, Pediatr, Kardioloq, Dermatoloq, LOR ixtisasları üzrə həkim müayinələri, eyni zamanda Ultrasəs müayinəsi, Eşitmə müayinəsi, EXO-KQ və EKQ, laborator müayinələr aparıldı. Ümumilikdə məhkumların 90%-nə 500-dən çox tibbi xidmət göstərildi.
Aksiyanın keçirilməsində bizə dəstək olan Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyi və Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidmətinə təşəkkür edirik!

Акция, посвященная 100-летию Великого Общенационального Лидера Гейдара Алиева
В качестве Referans Medical Group, 25 апреля 2023 года в рамках празднования 100-летнего юбилея общенационального лидера Гейдара Алиева, мы при поддержке и организации Министерства Юстиции и Пенитенциарной Службой Министерства Юстиции Азербайджанской Республики, совместно с Главным Медицинским Управлением Министерства Юстиции Азербайджанской Республики организовали бесплатные медицинские обследования под девизом “С заботой ко всем”.
Охрана здоровья и медицинское обеспечение лиц, отбывающих наказание в пенитенциарных учреждениях Пенитенциарной службы Министерства Юстиции, всегда находятся в центре внимания. В этом направлении проводятся различные социальные акции.
В этот раз в организованной акции приняли участие женщины, их дети и лица не достигшие совершеннолетия, отбывающие наказание в женском пенитенциарном учреждении № 4 Пенитенциарной службы Министерства юстиции и в Воспитательном учреждении для несовершеннолетних.
В рамках однодневной акции были проведены осмотры у гинеколога, терапевта, эндокринолога, гастроэнтеролога, невролога, педиатра, кардиолога, дерматолога, врача ЛОР-специалиста, а также УЗИ, проверка слуха, ЭХО-КГ и ЭКГ, лабораторные исследования. Всего было оказано более 500 медицинских услуг 90% заключенным.
Благодарим Министерство Юстиции Азербайджанской Республики и Пенитенциарную Службу Министерства юстиции за поддержку в проведении акции!