11 fevral tarixində Referans Medical Group və Anadolu Sağlıq Qrupunun birgə təşkilatçılığı ilə "Serebral metastazlarda ümumi yanaşma" adlı elmi-praktik konfrans keçirildi.
Azərbaycan Respublikasının və Türkiyə Respublikasının Dövlət himninin səsləndirilməsi ilə başlayan tədbirdə, 6 fevral tarixində Türkiyədə baş vermiş dəhşətli zəlzələdə həyatını itirmiş insanların ruhu bir dəqiqəlik sükutla yad olundu.
Açılış hissədə konfransın sədri, Professor Dr. Kənan Yusif-zadə qonaqlara Referans Medical Group və Anadolu Sağlıq Qrupu arasında 4 aprel 2022-ci ilin tarixli memonranduma əsasən aparılan işlər, keçirilən həkim qəbulları və əməkdaşlar üçün təşkil olunan təlim proqramları haqqında məlumat verdi.
Daha sonra çıxış edən TƏBİB-in Tibbi fəaliyyətin təşkili departamentinin rəhbəri Teymur Mirzəbəyli, səhiyyə sistemində son zamanlar əldə olunan inkişaf, aparılan islahatlar və xüsusilə beynəlxalq təcrübəyə əsaslanan elmi və praktiki tədbirlərin keçirilməsin önəmini qeyd etdi.
Anadolu Sağlıq Qrupunun Professoru, Neyrocərrah Dr.Serdar Kahraman çıxışı zamanı iştirak edən həkimlərə Anadolu Sağlıq Qrupunun tanıtımı məqsədilə videoçarx nümayiş olundu, daha sonra Türkiyənin aparıcı sağlıq qurumlarından biri olan ASQ inkişafı haqqında məlumat verildi, eyni zamanda Neyrocərrahiyyə sahəsində əldə olunan uğurlar,dünyamiqyaslı görülən işlər haqqında məlumat verildi.
Heydər Əliyev ili çərçivəsində keçirilən tədbirin açılış hissəsində, Referans Medical Group tərəfindən ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar hazırlanmış sənədli film nümayiş olunub və ulu öndərin səhiyyə sisteminə verdiyi töhfələr qeyd olunub.
Konfransda bir neçə əlaqəli ixtisasların (nevrologiya, neyrocərrahiyyə və radiologiya) kəsişməsində çalışan tanınmış ekspertlər iştirak ediblər, aktual elmi və praktiki aspektlərə dair məruzələr dinlənilib, mövzu ilə bağlı müzakirə aparılıb və iştirakçıların sualları cavablandırılıb.

"Common approach to cerebral metastases" conference
On February 11, a scientific-practical conference "General approach to cerebral metastases" was held under the joint organization of Referans Medical Group and Anadolu Health Group.
At the event, which began with the playing of the national anthems of the Republic of Azerbaijan and the Republic of Turkey, a minute of silence was paid in commemoration of the people who lost their lives in the terrible earthquake that occurred in Turkey on February 6 .
In the opening part, the chairman of the conference, Professor Dr. Kenan Yusif-zadeh informed the guests about the work carried out according to the memorandum between Referans Medical Group and Anadolu Health Group dated April 4, 2022, and about doctor appointments and training programs organized for employees.
Speaking later, Teymur Mirzabayli, the head of TABIB (Management Union of Medical Territorial Units), noted the importance of recent developments in the health care system, reforms, and the importance of holding scientific and practical events based on international experience.
During the speech of Dr. Serdar Kahraman, professor of Anadolu Health Group, neurosurgeon, a video was shown to the participating doctors for the purpose of promotion of Anadolu Health Group, then information was given regarding the development of ASQ, one of the leading health institutions in Turkey, and at the same time information was given about the successes achieved in the field of Neurosurgery and the work done on a global scale.
In the opening part of the event held as part of Heydar Aliyev Year, a documentary film made by Referans Medical Group on the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev was demonstrated and the great leader's contributions to the healthcare system were noted.
The conference was attended by well-known experts working at the junction of several related specialties (neurology, neurosurgery and radiology), reports on relevant scientific and practical aspects were heard, discussions were held on the topic and answers were given to the questions of the participants.